1. Home
  2. Automatické sloučení kontaktů

Automatické sloučení kontaktů

V případě, že se ve Vašem adresáři vyskytnou duplicity, můžete využít funkce Slučování kontaktů. Tu spustíte kliknutím na Další akce > ikona Slučovač kontaktů (1).

Tím se zobrazí nové okno s přehledem. Systém automaticky vyhledá možné duplicity v adresáři a nabídne je ke sloučení. V případě, že je možné sloučení provést, je kontakt podbarvený zeleně. Pokud něco není v pořádku (např. hrozí ztráta údajů), je kontakt podbarvený červeně a nelze označit. V takovém případě se prosím obraťte na technickou podporu pro prověření situace.

Vámi vybrané kontakty označte (1). Druhou možností je využít funkci Označit vše (2) (která vybere všechny automaticky vybrané kontakty a provede sloučení). Ujistěte se však, že jde skutečně o duplicity. Poté klikněte na tlačítko Sloučit kontakty (3).

Objeví se varování s kontrolním ukazatelem, kolik kontaktů bude sloučením vytvořeno. Pokud vše odpovídá, potvrďte akci kliknutím na Ano.

Samotný proces slučování může trvat i několik minut. Jakmile proces sloučení duplicitních kontaktů doběhne, doporučujeme aktualizovat stránku s kontakty, aby byl načten aktuální stav kontaktů.

Updated on 10. srpna 2021
Was this article helpful?