Představení modulu Úkoly

Modul Úkoly je Vaší „pamětí“ a současně Vaší „asistentkou“, která Vám vše potřebné připomene a upozorní Vás na to, na co byste mohli zapomenout. Sleduje jak úkoly zadané, tak i ty obdržené. Úkoly můžete zadávat jednotlivcům nebo více kolegům najednou. Plnění úkolů můžete kontrolovat v reálném čase a úkoly filtrovat.

Představení modulu

Základní pohled na úkoly si lze upravit podle toho, jaké parametry Vás v danou chvíli zajímají. Pokud kliknete na jednotlivé sloupce (1), lze úkoly seřadit vzestupně/sestupně podle údajů ve sloupci.

Červeným datem jsou označené úkoly, kterým se blíží deadline nebo již měly být splněny.

Pro vytvoření nového úkolu klikněte na tlačítko + Nový úkol (2) > otevře se Vám dialogové okno s novým úkolem.

Pod ikonou „Akce“ vpravo nahoře (3) si zobrazíte další nabídku:

  • Zadat úkoly
  • Nový projekt
  • Moje projekty
  • Projekt ze šablony
  • Šablony (slouží k editaci šablon projektů)
  • Filtrovat podle řešitele

Do vyhledávání (4) můžete zadat název úkolu, který si přejete vyhledat. Případně rozkliknout šipku vpravo (5) a zobrazí se Vám rozšířené vyhledávání.

Na horní liště se zobrazují oblíbené projekty (6). Pokud jeden z nich zvolíte, zbarví se (7) a PO Vám zobrazí úkoly pouze z daného projektu. Filtr zrušíte tlačítkem vpravo Zrušit filtr (8).

Proklikem z ikony srdíčka (9) se dostanete na seznam projektů, kde je možné zároveň projekt do oblíbených přidat či odebrat. Můžete mít uloženo max. 7 oblíbených projektů.

Vyhledávání a filtrování úkolů

Úkoly můžete rychle filtrovat podle toho, zda jsou Vámi zadané či Vám zadané (1). Po vybrání jedné z možností se dané tlačítko označí (vybarví). Pro zrušení filtru lze použít tlačítko „Zrušit filtr“ (2), které zruší všechny případně zadané filtry.  Pokud si přejete zrušit pouze „Mně/Mnou zadané“, stačí na zbarvené tlačítko znovu kliknout > tlačítko opět zesvětlá a filtr se odstraní.

Dále lze snadno vyfiltrovat úkoly:

(3) Dnešní své úkoly a úkoly po termínu

(4) Dokončené úkoly

(5) Nepřečtené (změněné) úkoly

Rozšířené vyhledávání

Filtrovat podle řešitele

Skrývání / přidávání sloupců

Pokud nevidíte všechny sloupce nebo naopak chcete některé z nich skrýt, klikněte na ozubené kolečko v posledním sloupci (1), vyberte sloupce (2) a zaškrtněte ty, které chcete zobrazovat.

Pořadí sloupců si lze měnit jednoduše přetáhnutím myší.

Updated on 1. března 2024
Was this article helpful?